BEST A.Ş’den DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Ülkemizi derinden sarsan, 10 ilimizi etkileyen depremler hepimizin yüreğini yaktı. Yaşadığımız acıyı tarif etmek zor. Yırcalı Holding olarak ilk saatlerden itibaren kurtarma ve yardım faaliyetlerinin aktif bir parçası olmak üzere harekete geçtik ve kaynaklarımızı sahaya yönlendirdik.

Öncelikle Hatay’ın Belen ilçesinde bulunan Karlıtepe RES Rüzgar Santralimizde görevli çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin durumunu yakından takip ediyoruz. İlk günden itibaren onlara barınma ve gıda desteği sağlamaya başladık. Aynı şekilde şehir merkezinden uzak olan ve yardım elinin zor uzandığı çevre köylerimize acil ihtiyaç malzemeleriyle ilk ulaşanlardan biri olduk.

Yine depremin ilk günü elektrik şebekesindeki kesintileri azaltmak adına TEİAŞ’tan gelen trafo taleplerini acil koduyla karşılamaya başladık. Bölgemizin yaşadığı olumsuz hava koşullarına rağmen toplam ağırlığı 325 ton olan iki adet 100MVA trafo Hatay ve İskenderun trafo merkezine doğru yola çıkartıldı. BEST AŞ ekiplerinin de montajına yerinde destek verdiği trafolarımız, konumlandığı alanlardaki elektrik arzının tekrardan sağlanmasında kilit rol üstlenecektir.

Depremden kurtulan ve enkazdan çıkartılan vatandaşlarımız ise çetin kış şartlarında yaşam mücadelerine devam ediyor, onlara da el uzatmak için gayret sarf ediyoruz. Servislerimizle birlikte öncelikli ihtiyaç listesinde yer alan malzemeleri bölgeye göndermeye devam edeceğiz.

Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ülkemize sabır diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun.