RONA YIRCALI’YA SENDİKA TEŞEKKÜRÜ

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Nedim Veske : “Destek ve katkılarından dolayı Rona Yırcalı’ya teşekkürü borç biliriz”

BEST – Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamlarını Rona Yırcalı’ya ileten ve Genel Başkan’ın hediyesine takdim eden Şube Başkanı Nedim Veske “şehrimizin metal sanayi dalında tek sendikal örgütlü kuruluşu olan ve 45 yıldır birlik ve beraberlik içerisinde faaliyet gösterdiğimiz, emeğin, alın terinin, göz nurunun yüce değerini unutmayan BEST A.Ş nin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Nedim Veske, açıklamasının devamında “Covid-19 sürecinde, etrafımızdaki bir çok kuruluş kısa çalışma ödeneğine müracaat etmiş olmalarına rağmen, BEST A.Ş böyle bir müracaatta bulunmamış, kronik hastalığı olan arkadaşlarımız, evde kalmalarına rağmen ücretlerinde bir kayıp yaşamamıştır.

Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanımız Rona Yırcalı, sendikal haklarımızın dışında, talimatlarıyla, ilaveten bu pandemi sürecinde, aylık 650 lira gıda yardımı yaparak biz çalışanlarının bütçesine katkı sunmuştur.

Covid-19 sürecinde, işyerimiz 200 den fazla arkadaşımıza istihdam sağlamış ve büyümeye devam etmiştir.

Dolayısıyla, Balıkesir’in yüzünü güldüren, burada yaşayan insanlara ekmek kapısı açan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rona Yırcalı bu nedenle bizim için saygın bir kişiliğe sahiptir.

Ben, bu katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Bizim amacımız, insana sevgi, emeğe saygı diyen bir anlayış içinde bu ilişkilerin devamından yanadır. Bundan sonra da bu anlayışla yolumuza devam edecek, daha çok kazanmak için daha çok üretecek ve daha çok kazandıracağız.”

EKSPRES GAZETESİ- 16.03. 2021
SABAH GAZETESİ
SON DAKİKA GAZETESİ