YIRCALI GİF’İN YÖNETİMİNE SEÇİLDİ

GİF – Global İlişkiler Forumu, uluslararası bir düşünce kuruluşudur

Rahmi Koç’un Kurucu ve Şeref Başkanı; Zeynep Bodur’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu platformda Hikmet Çetin, Ömer Dinçkök, Feyyaz Berker, Yavuz Canevi ve Mehmet Ali Bayar gibi önemli ve uluslararası isimler üye.

GİF - Global İlişkiler Forumu, üyelerini ve tüm ilgili bireyleri, uluslararası ve global ilişkilere dayalı konuları sorgulayıp, tartışabilecekleri bir platformda buluşturmayı amaçlayan bağımsız bir kuruluştur.

GİF, uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmiş ve saygınlık kazanmış, siyasetçi, büyükelçi, akademisyen, silahlı kuvvetler mensubu, sanatçı, hukuk insanı, basın mensubu, iş adamı, iş kadını ve bürokratlardan oluşan 40 kişilik bir grup tarafından kurulmuştur.

Çalışma Grupları, Yuvarlak Masa toplantıları, üst düzey misafir konuşmacıların katıldığı toplantılar, uluslararası temaslar ve gençlere yönelik seminer programları mevcut faaliyetler arasındadır. GİF, ayrıca, dünya ve Türk dış politikasına dair güncel konularla ilgili bağımsız değerlendirmeleri web sitesinde yayımlayarak tartışmalara katkıda bulunmaktadır.

GİF, farklı düşüncelerin uyum içinde var olduğu ve yaratıcı bir şekilde harmanlandığı bir kültürü destekleyip, daha da ileri götürmeyi hedeflemektedir.